يکشنبه 17 اسفند 1399 _
 منوی اصلی
 
تاریخ : يکشنبه 3 اسفند 1399     |     کد : 3303

در جنوب غرب تبریز/

مشکل عمده مدیریت آبهای سطحی؛ عدم وجود شبکه آب و فاضلاب/ 1400 نویدبخش برای پروژه های مدیریت آبهای سطحی

شهردار منطقه هفت تبریز مشکل عمده مدیریت آب های سطحی را در جنوب غرب تبریز عدم وجود شبکه آب و فضلاب در خلجان و رواسان عنوان کرد و پیش بینی کرد سال آینده خبرهای نویدبخشی در این حوزه وجود خواهد داشت.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه هفت تبریز، محمدعلی سلیمی در تشریح این خبر گفت: خلجان و رواسان جزو روستاهای الحاقی به تبریز بوده که به دلیل عدم وجود شبکه آب و فاضلاب شهری، پساب و فاضلاب های خانگی این مناطق به کانال آبهای سطحی هدایت می شوند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه هدایت فاضلاب خانگی به کانال ها علاوه بر ایجاد بوی نامطبوع، میزان پساب و لجن کانال آبهای سطحی را افزایش می دهد، اظهار داشت: ایجاد شبکه آب و فاضلاب شهری برای این مناطق در حال طی مراحل خود بوده و پیش بینی می شود سال 1400 سال خوش خبری در حوزه مدیریت آب های سطحی در این زمینه برای اهالی منطقه باشد.
سلیمی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: با احداث شبکه اب و فاضلاب در این دو منطقه و تفکیک مسیر آب های سطحی و فاضلاب خانگی از میزان لجن و هزینه های لایروبی در منطقه نیز به طرز قابل توجهی کاسته خواهد شد.
شهردار منطقه همچنین جدول گذاری در سطح منطقه و ترمیم و اصلاح آنها به صورت مستمر و ایمن سازی کانال ها را از دیگر اقداماتی عنوان کرد که طی سال جاری در سطح گسترده در راستای مدیریت آبهای سطحی انجام شد.


PDF چاپ چاپ