يکشنبه 4 آبان 1399 _
 منوی اصلی
 
تاریخ : پنجشنبه 24 مهر 1399     |     کد : 3034

در کلاس شهر مطرح شد/

آموزش های شهروندی به روز جهانی عصای سفید اختصاص یافت

کلاس شهر در برنامه جدید خود به روز جهانی عصای سفید و آموزش های شهروندی برای آشنایی با حقوق نابینایان اختصاص یافت.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه هفت تبریز، مدیر امور فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه هفت تبریز با علام این خبر گفت: روز 15 اکتبر، مصادف با 23 مهر روز جهانی نابینایان بوده که به روز عصای سفید نیز معروف است، نابینایان یکی از گروه های معلولیت های حسی هستند و گرچه توان دیدن ندارند اما با عصای سفید به استقلال در رفت و آمد می رسند.
رحیم برهان با اشاره به اینکه آشنایی با مشکلات، نیازها و حقوق گروه های مختلف جامعه ضروریست، اظهار داشت: در کلاس شهر به ابعاد مختلف توانمندی ها و مشکلات و چالش های زندگی این افراد در جامعه اشاره شد.
وی در ادامه یادآور شد: برخی از چالش ها و مشکلاتی که روشندلان با آنها در جامعه مواجه هستند نیازمند همت و توجه مدیران بوده تا با اخذ سیاست های مناسب در هموار کردن این مشکلات اقدام کنند اما برخی دیگر به ارتباطات اجتماعی و آگاهی تمامی شهروندان باز می گردد که با آشنایی شهروندان و فرهنگسازی ها می توان بخشی دیگر از مشکلات را مرتفع کرد.
برهان یادآور شد: افراد با مشکلات مختلف حرکتی و جسمی بارها ثابت کرده اند که معلولیت محدودیت نبوده و هر یک از اعضای جامعه توانمندی خاص خود را دارند که با ایجاد زمینه می توانیم شاهد رشد استعدادها باشیم و تفکر غلط حاکم بر جامعه را در خصوص گروه های مختلف جامعه همچون روشندلان باید تغییر داده و اصلاح کرد.
 


PDF چاپ چاپ