يکشنبه 4 آبان 1399 _
 منوی اصلی
 
تاریخ : يکشنبه 20 مهر 1399     |     کد : 3026

در جنوب غرب تبریز در دست اقدام است/

انجام عملیات پاکسازی و نخاله برداری در سطح گسترده

شهردار منطقه هفت تبریز از اجرای عملیات پاکسازی و نخاله برداری در سطح گسترده در محلات مختلف جنوب غرب تبریز خبر داد.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه هفت تبریز، محمد علی سلیمی با تشریح این خبر گفت: عملیات نخاله برداری با هدف پاکسازی و تامین سلامت و زیبایی محلات به صورت گسترده در دست اقدام بوده و نیروهای خدمات شهری و اجرایی منطقه در تداوم اجرای خدمات محله ای، کوی های بهاران، لاله و آخماقیه را پاکسازی کرده و نخاله های زمین های خالی را جمع آوری کردند.
وی با اشاره به تاثیر مخرب نخاله ها بر سلامت شهروندان و محیط زیست افزود: وجود نخاله ها در فصل بارندگی در فضای شهری سلامت شهروندان را به خطر می اندازد و با شسستشوی املاح آنها در زمان بارندگی و نفوذ آنها به آب و خاک خطرات بسیاری را در پی می آورد که در این راستا جمع آوری نخاله ها در قالب خدمات محله ای در اولویت قرار دارد.
سلیمی همچنین لایروبی را از دیگر اقداماتی عنوان کرد که در این فصل بیش از پیش مورد توجه قرار داشته و در ادامه اظهار داشت: وجود هر گونه پسماند در مسیر آبروها و کانال های منطقه در بارندگی های فصلی می تواند تهدیدی برای سطح منطقه محسوب شود و آبگرفتگی و یا شیوع بیماری را با خود به همراه آورد.
شهردار منطقه ادامه داد: برای پیشگیری از هر گونه مشکل، نیروهای خدمات شهری منطقه لایروبی کانال ها و آبروهای سطح حوزه را در اولویت قرار داده و در این راستا طی هفته جاری کوی های بهاران، لاله و آخماقیه پاکسازی شدند.


PDF چاپ چاپ