يکشنبه 4 آبان 1399 _
 منوی اصلی
 
تاریخ : شنبه 19 مهر 1399     |     کد : 3024

طی نیمه نخست سال جاری انجام شد/

کاشت بیش از 14هزار اصله نهال در معابر جنوب غرب تبریز

شهردار منطقه هفت تبریز از کاشت بیش از 14 هزار اصله نهال در معابر جوب غرب تبریز طی نیمه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه هفت تبریز، محمد علی سلیمی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در شش ماه نخست سال جاری گفت: 14 هزار و 805 اصله نهال طی این مدت در سطح حوزه کاشته شده و سه هزار و 750 اصله نهال میوه نیز به صورت رایگان در اختیار شهروندان قرار گرفته است.
وی اقدامات صورت گرفته در حوزه فضای سبز طی شش ماه را شامل در چند بخش کاشت نهال و درختچه و گل، اجرای طرح گوزل تبریزیم، انجام تولیدات گلخانه ای، اجرای اقدامات مقابله با شیوع کرونا، هرس و نگهداری از فضای سبز، رنگ آمیزی، انجام اقدامات عمرانی و تاسیساتی عنوان کرد.
سلیمی تعداد درختچه های کاشته شده را 26 هزار و 800 اصله اعلام کرد و اظهار داشت: 250 هزار گلدان گل نشایی، 25 هزار گل گلدانی در گلخانه های منطقه تولید شده و 26 هزار و 800 درختچه و 27 هزار  50 گل رز  در بیش از 14 هزار و 500 متر مربع در دو مرحله کاشته شده است.
شهردار منطقه انجام اقدامات پیشگیرانه در کنترل شیوع کرونا را شامل تمامی حوزه ها عنوان کرد و افزود: در حوزه فضای سبز نیز تعطیلی و اعمال محدودیت های مشخص از طرف ستاد ملی کرونا در سطح پارک ها، توزیع رایگان ماسک و اجبار بر استفاده از آنها توسط کارگران فضای سبز، ضد عفونی کردن سرویس های بهداشتی عمومی و مبلمان پارک ها با محلول های ضدعفونی کننده عملیاتی شده است.
وی طرح گوزل تبریزیم را در راستای حفظ و نگهداری فضای سبز دانست و گفت: در قالب این طرح هشت هزار اصله درخت با حذف شاخه های خشک و مزاحم و فرم دهی آنها هرس شده، چمن ها در متراژ سه هزار و 500 مترمربع ترمیم، سمپاشی درختان سطح حوزه و مجتمع های مسکونی در دو نوبت به تعداد 90 هزار اصله درخت طی این مدت اجرایی شد.
سلیمی عملیات عمرانی و تاسیساتی را از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط مدیریت فضای سبز منطقه اعلام کرد و اظهار داشت: در کنار توسعه و حفظ و نگهداری فضای سبز سیستم روشنایی و تاسیساتی برق پارک مختاروند نیز اجرایی شد و در این راستا 500 متر کابل گذاری، 18 عدد پایه چراغ نصب، روشنایی سطح حوزه تعمیر و دکل 30 متری پارک فضیلت تعمیر شد.
وی لوله گذاری و توسعه شبکه آب خام و آبرسانی به پارک مختاروند و رسیدگی به سرویس های بهداشتی  سطح حوزه و رفع ایرادات آنها را از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه فضای سبز منطقه عنوان کرد.

 


PDF چاپ چاپ