يکشنبه 4 آبان 1399 _
 منوی اصلی
 
تاریخ : چهارشنبه 16 مهر 1399     |     کد : 3021

در کلاس شهر مطرح شد/

اوتیسم؛ شهروند و با تفاوت های خاص خود است

مدیر امور فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه هفت تبریز از برگزاری کلاس شهر در هفته جاری خبر داد و گفت: این برنامه از کلاس شهر به کودکان اوتیسم با هدف آگاه سازی شهروندان عادی اختصاص یافت.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه هفت تبریز، رحیم برهان با بیان اینکه هیچ کودکی ناتوان نبوده و هر کدام توانمندی های خاص خود را دارند، اظهار داشت: طی تفاهم نامه ای که میان امور فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه و انجمن اوتیسم منعقد شد، کلاس شهر کار خود را با موضوعات مختلف با محوریت اوتیسم کار خود را آغاز کرد.
وی در ادامه افزود: در نخستین برنامه از کلاس شهر با موضوع کودکان اوتیسم با تاکید بر اینکه اوتیسم را بهتر بشناسیم و درک کنیم اوتیسم ناتوانی نیست سعی بر معرفی توانمندی این کودکان و آشنایی شهروندان با ویژگی های فردی و روحی آنها داشت.
برهان با اشاره به مشکلات کودکان اوتیسم و خانواده های آنها در جامعه و برخورد با دیگر شهروندان، گفت: بزرگ‌ترین مشکل کودکان طیف اوتیسم در فضای شهری و عمومی، ‌رفتار ما مردم است. درصد بسیار کمی از ما با این اختلال آشنا هستیم و در مواجهه با کودکی که رفتارهای غیرعادی دارد، پی‌درپی از والدینش سوال می‌پرسیم یا از کلمات دارای بار معنایی منفی و حتی توهین‌آمیز استفاده می‌کنیم که این رفتار و واکنش باعث فاصله گیری و انزوای این کودکان و خانواده شان از جامعه می شود.
مدیر امور فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه هفت، با اشاره شعار نخستین برنامه کلاس شهر با موضوع کودکان اوتیسم اظهار داشت: کلاس شهر کار خود را با این شعار که "من یک شهروندی متفاوتم دستانم را بگیر تا آینده روشن بسازیم" با هدف آگاه سازی و آشناسازی شهروندان با تفاوت ها و ویژگی های کودکان اوتیسم آغاز کرد و باید دانست که گام اول پذیرش در تفاوت‌ها، درک و فهم درست از آنهاست.

 


PDF چاپ چاپ