يکشنبه 4 آبان 1399 _
 منوی اصلی
 
تاریخ : سه شنبه 15 مهر 1399     |     کد : 3019

30 واحد غیر مجاز اصلاح و به حالت اولیه بازگردانده شد

شهردار منطقه هفت تبریز از اصلاح و تبدیل 30 واحد غیر مجاز به حالت اولیه خبر داد.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه هفت تبریز، محمدعلی سلیمی پرونده های تخریب و تبدیل به حالت اولیه را بخشی از فعالیت های اجرای احکام در منطقه عنوان کرد و گفت: طی شش ماه اخیر به 30 پرونده رسیدگی شده و واحدهایی که به صورت غیرمجاز با کاربری دیگری مورد استفاده قرار گرفته اند با حکم صادره از سوی شهرداری توسط شهروندان اصلاح و به حالت اولیه خود بازگردانده شدند.
وی در تشریح این مهم گفت: اغلب این پرونده ها شامل پارکینگ و منازل مسکونی بودند که استفاده تجاری و صنعتی از آنها می شد و نکات ایمنی، مسائل اجتماعی و حقوقی مواردی است که در این تبدیل ها مورد توجه قرار نگرفته و باعث ایجاد مشکل برای شهروندان و منطقه می شود.
سلیمی در ادامه اضافه کرد: در هر بافت و حوزه ای از شهر تعریف کاربری صورت می گیرد که بر اساس آن امکانات شهری ایجاد می شود که در این میان اغلب تغییرات کاربری توسط شهروندان بدون توجه به وجود امکانات و یا به خطر انداختن ایمنی و ایجاد مشکلات اجتماعی صورت می گیرد.
شهردار منطقه اظهار داشت: در واحد اجرای احکام این پرونده ها بررسی و واحدهایی که به صورت غیر قانونی استفاده غیر از آنها می شود به حالت اولیه بازگردانده شدند.
سلیمی بیشترین این تخلفات را در شهرک های نور و اندیشه عنوان کرد و گفت: جلالیه، جاده آذرشهر، رازی، لاله، میدان تره بار، شهید مدنی، شهید باکری و صمدی دیگر مناطقی بودند که با همکاری شهروندان واحدهایشان باتوجه به کاربری تعریف شده اولیه، تغییر حالت دادند.
  

 


PDF چاپ چاپ