دوشنبه 20 مرداد 1399 _
 منوی اصلی
 
 شهرداران
   
  تاریخ : پنجشنبه 2 مرداد 1399     |     کد : 2869

  مشکلات ایستگاه های 15 و 16 قطار شهری بررسی شد

  مشکلات ایستگاه های 15 و 16 قطار شهری در محدوده شهرداری منطقه هفت تبریز بررسی شد.

  به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه هفت تبریز، جلسه مشترکی میان شهرداری منطقه هفت با حضور معاون خدمات شهری و اجرایی منطقه، معاون فنی عمران منطقه، مسئول امور شهری و ناحیه منطقه و نمایندگان سازمان قطار شهری ایستگاه های 15 و 16 برگزار شد و طی آن مشکلات مختلفی که طی احداث و عملیات قطار شهری در حوزه ایجاد شده مورد بررسی قرار گرفت.
  یعقوب غیور در این جلسه به مشکلات حاصل از فعالیت های قطار شهری در ایستگاه های 15 و 16 در مسیر میدان امام حسین و 35 متری لاله در حوزه خدمات شهری اشاره کرد و گفت: تخریب آسفالت ها، آبروها و رهاسازی نخاله ها باعث ایجاد اختلال در عبور و مرور شهروندان شده و می تواند زمینه ساز حوادث مختلف شود و از سوی دیگر در مواقع بارندگی آبگرفتگی آبروها و کانال ها در پی داشته باشد.
  وی از سوی دیگر یاداور شد: نیروهای خدمات شهری برای حفظ سلامت شهروندان تمام اقدامات لازم برای پاکسازی این مسیرها را انجام می دهد اما مشارکت و همکاری سازمان قطار شهری نیز می تواند میزان مشکلات را در این محدوده کاهش دهد.
  همچنین معاون فنی عمرانی منطقه در ادامه یادآور شد: تشکیل این جلسه و بررسی مشکلات برای ایجاد امنیت و آرامش برای اهالی و شهروندان حوزه بوده که اقدامات عمرانی و مشکلات حاصل از آن باعث ایجاد ناراحتی و مشکل برای هیچ شهروندی نشود.
  نادر خیر دوست تعیین تکلیف وضعیت موجود و مشخص شدن زمان اتمام عملیات قطار شهری را در ایستگاه های مذکور در پیشبرد دیگر پروژه های عمرانی منطقه مفید و موثر دانست و گفت: بسیاری از عملیات و پروژه های منطقه برای عدم تداخل با فعالیت های قطار شهری به زمان دیگری موکول شده که با تعیین برنامه و زمان بندی برای اتمام عملیات احداث ایستگاه های 15 و 16 می توان تمامی پروژه ها را با برنامه ریزی مشخص و بهتری پیش برد.
  طی این جلسه مقرر شد تا پایان تابستان سال جاری کارگاه موجود سازمان قطار شهری در اشرفی لاله مبربوط به ایستگاه 16 قطار شهری ایستگاه امام حسین (ع) اتمام و پاکسازی شود و پس از اتمام عملیات پاکسازی پیمانکاران نسبت به آسفالت و ترمیم آبروها و کانال های مقابل مغازه های شهرداری تبریز اقدام کنند.
  همچنین سازمان قطاری شهری موظف است پس از اتمام ایستگاه 16 نسبت به ایجاد محدوده کارگاه با مصالح جداکننده با حداقل مساحت و حداقل اشتغال سطح خیابان با رعایت موارد ایمنی و ترافیکی اقدام کند.
  از دیگر مواردی که سازمان قطار شهری موظف به اجرای آنها شد پاکسازی خیابان از مصالح اضافی در اسرع وقت، انجام عملیات زیرسازی آسفالت، احداث پیاده روها و آبروها با هماهنگی معاونت عمران شهرداری منطقه است.
   

   


  PDF چاپ چاپ