دوشنبه 7 مهر 1399 _
 منوی اصلی
 
تاریخ : چهارشنبه 1 مرداد 1399     |     کد : 2867

تحقق ۷۴ درصدی سهم جنوب غرب تبریز از نهضت کاشت یک میلیون اصله نهال

شهردار منطقه هفت تبریز از تحقق ۷۴ درصدی سهم جنوب غرب تبریز از نهضت کاشت یک میلیون اصله نهال خبر داد.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه هفت تبریز، محمدعلی سلیمی با اشاره به اهداف کلان شهرداری تبریز در راستای احیای باغ شهر گفت: با آغاز فصل درختکاری تا نیمه تیرماه نهال کاری در سطح پارک ها، بوستان ها، معابر اصلی و فرعی به صورت هفتگی و طبق برنامه از پیش تعین شده عملیات نهال کاری توسط نیروهای فضای سبز صورت گرفت.
وی میزان نهال های خریداری جنوب غرب تبریز در راستای اهداف کاشت یک میلیون درخت در سال جاری را 14 هزار اصله عنوان کرد و اظهار داشت: 74 درصد نهال ها طی چهار ماه در سطح معابر طبق نیازسنجی های صورت گرفته کاشته شده است.
سلیمی با بیان اینکه با افزایش شدید دمای هوا عملیات درخت کاری برای پیشگیری از آسیب دیدن ریشه نهال ها متوقف شده، اظهار داشت: روند کاشت درخچه در سطح منطقه همچون کاشت نهال به خوبی پیش رفته و تنها چند گام تا تحقق کامل کاشت درخچه ها باقیست به طوریکه از میان 22 هزار درخچه خریداری شده بیش از 20 هزار اصله درخچه کاشته شده است.
شهردار منطقه هفت همچنین از اتمام کاشت رز در سطح منطقه خبر داد و گفت: تمامی پارک و بوستان ها و معابر جنوب غرب تبریز به الوان چشم نواز رز آراسته شده و کاشت آنها پیش از آغاز فصل تابستان به اتمام رسیده است.

 PDF چاپ چاپ