شنبه 16 فروردين 1399 _
 منوی اصلی
 
 شهرداران
 
تاریخ : پنجشنبه 22 اسفند 1398     |     کد : 2675

در جنوب غرب تبریز/

اجرای طرح خدمات محله ای در استقبال از بهار

شهردار منطقه هفت تبریز از اجرای خدمات محله ای استقبال از بهار در جنوب غرب تبریز خبر داد.

 به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه هفت تبریز، اکبر پورخردمند در تشریح این خبر گفت: شهرداری منطقه هفت به استقبال بهار رفته و در این راستا زیباسازی را در قالب خدمات مختلف جز در خیابان‌ها و معابر اصلی در محلات نیز اجرایی می کند.
وی این اقدامات را در قالب رفع آلودگی و نازیبایی های بصری، اصلاح و بهبود وضعیت آسفالت‌ها، تنظیف و رسیدگی به باکس‌های زباله و گل کاری عنوان کرد.
پورخردمند افزود: بخشی از خدمات محله ای شامل رفع آلودگی و نازیبایی های بصری می شود که نیروهای خدمات شهری و اجرایی  منطقه اقدام به امحاء دیوار نویسی در تمامی محلات می‌کنند تا به لحاظ بصری دیوارها که بخشی از هویت محلات و شهر محسوب می‌شوند عاری از هر گونه نازیبایی باشند که این مهم در آرامش روح و روان شهروندان بسیار تاثیر گذار است.
وی از سوی دیگر یادآور شد: یکی دیگر از عواملی که آلودگی بصری را در محلات و شهر به همراه می آورد تابلوهای مغازه ها بوده که گاه بدون هیچگونه نگاه زیباشناسی نصب شده و یا هیچ همخوانی با سردر مغازه ها ندارند که شهروندان برای داشتن محله و شهر زیبا می توانند شهرداری را با اصلاح تابلوهای خود یاری کنند.
شهردار منطقه هفت همچنین جمع آوری نخاله ها، شست و شو و ضدعفونی باکس و زیرباکس های زباله را از دیگر اقداماتی عنوان کرد که در خدمات محله ای استقبال از بهار انجام می شود.
وی با بیان اینکه اجرای لکه گیری آسفالت ها از ابتدای اسفند در معابر اصلی آغاز شده، گفت: این عملیات در محلات نیز برای آسایش شهروندان لکه گیری آسفالت ها پیگیری می شود.

پورخردمند یادآور شد: شهرداری منطقه هفت علی رغم وجود ویروس کرونا سعی بر ایجاد نشاط روحی شهروندان و گسترش حس امید به زندگی دارد و در این راستا با رعایت همه اصول بهداشتی، گل کاری و زیباسازی تمامی معابر سطح حوزه را در دستور کار قرار داده و به استقبال بهار رفته است.
شهردار منطقه هفت ابراز امیدواری کرد همه شهروندان با رعایت تمامی اصول بهداشتی و توصیه های نهادهای ذی ربط، برای کاهش شیوع ویروس کرونا مسئولان را یاری کنند تا شاهد بازگشت روزهای آرام و عادی به شهر و زندگی مردم باشیم.


حسن زمانی  سایت