شنبه 16 فروردين 1399 _
 منوی اصلی
 
 شهرداران
 
تاریخ : دوشنبه 19 اسفند 1398     |     کد : 2672

تداوم پلمپ مراکز غیر مجاز تفکیک زباله در جنوب غرب تبریز

معاون خدمات شهری و اجرایی منطقه هفت تبریز اعلام کرد: پلمپ واحدهای غیر مجاز تفکیک زباله و ضایعات فروشی در جنوب غرب تبریز ادامه دارد.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه هفت تبریز،  یعقوب غیور با اشاره به اینکه این اقدامات در راستای  حمایت از حقوق شهروندان و مقابله با شیوع بیماری‌های عفونی و ویروسی بوده، گفت: علی رغم هشدارهای داده شده در خصوص توقف فعالیت‌های واحدهای تفکیک زباله برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، همچنان شاهد فعالیت برخی واحدها هستیم که از شهروندان تقاضا می‌شود که برای کنترل هرچه بهتر شرایط و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا نهایت همکاری را با مسئولان داشته و توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند.
وی یادآور شد: باتوجه به شرایط فعلی تبریز و شیوع بیماری های ویروسی، واحدهای غیر مجاز تفکیک زباله و ضایعات فروشی با هماهنگی مقامات قضایی شناسایی و پلمپ می شود که این مهم در راستای اقدامات بازدارنده و پیشگیری کننده است.
غیور با بیان اینکه امنیت جانی و سلامت شهروندان بسیار حائز اهمیت است، افزود: نیروهای خدمات شهری و اجرایی شهرداری منطقه هفت همگام با دیگر مناطق اقدامات بازدارنده و پیشگیری کننده در سطح منطقه جنوب غرب تبریز را پیگیری کرده و تمامی اماکن عمومی را برای حفظ بهداشت و سلامت شهر و شهروندان به صورت روزانه ضدعفونی و پاکسازی می کنند.
معاون خدمات شهری و اجرایی منطقه هفت با هشدار به مراکز و افرادی که در زمینه تفکیک زباله فعالیت می کنند، تاکید کرد: در شرایط کنونی یکی از عوامل شیوع ویروس کرونا پسماندها بوده که صاحبان واحدهای تفکیک زباله برای حفظ سلامتی خود، خانواده و دیگر شهروندان ضروریست تا اتمام این شرایط فعالیت واحدهای خود را متوقف کنند.
وی همچنین اظهار داشت: شهروندان عزیز در صورت مشاهده فعالیت واحدهای غیر مجاز تفکیک زباله با سامانه 137 شهرداری تماس گرفته و موضوع را برای پیگیری گزارش کنند.
 


 


حسن زمانی  سایت