يکشنبه 30 ارديبهشت 1397 _
  آمار سايت
امروز : 1270
ديروز : 1696
ماه : 0
سال جاری : 0
كل : 1946777
 
تاریخ : چهارشنبه 23 اسفند 1391     |     کد : 298

معرفی بوستان قرآني

سردرب رحل قرآنی

نمادی زیبا از یک رحل قرآن است که اشاره به قرآن کریم و قرآن خوانی دارد و نمود بدرقه قرآنی در ورودی محوطه بوستان قرآن می باشد. که کلام الهی استقبال از قرآن آموزان را بجهت دعوت آنان به حق و قرآن و عترت در بردارد .

 

صراط مستقیم

مسیر مستقیمی به عنوان صراط مستقیم طراحی شده است .

 

 

المان پنج تن آل عبا

اشاره ای ست به حدیث ثقلین از پیامبر اعظم (ص) و اینکه ایشان فرمودند: "در روز قیامت قرآن و عترت در کنار حوض کوثر بر من نازل می شوند." که به صورت شکل و طرح شمس محمدی (که در معماری اسلامی نشانگر حضرت محمد (ص) است) بین دو المان اجرا شده است .

 

 

سکوی روباز نماز

این سکو جهت ترویج و تبلیغ نماز طراحی و احداث شده، تا بازدیدکنندگان و مراجعین و عموم مردم بتوانند از این مکان جهت ادای نماز استفاده نمایند .

 

 

مسیر قرآنی

این مسیر از 30 پایه به نماد 30 جزئ قرآن مجید طرا حی و احداث شده، که در روی پایه ها آیه هایی از قرآن کریم که جنبه ی آموزشی و تعلیمی دارند، درج شده است .

 

 

مسیر نهج البلاغه

این مسیر از 26 پایه تشکیل شده است بطوربکه در هر طرف 13 پایه قرار دارد و روی هر پایه حکمتی از حکمت های نهج البلاغه درج گردیده است. و در انتها به آلاچیق آفرینش می رسد که دارای 6 ستون است.و به عنوان سته الایام بودن آفرینش جهان در نظر گرفته شده است .

 

 

 

المان چهاده معصوم

این المان متشکل از 12 پایه است که نام دوازده امام معصوم روی پایه ها حک شده است و در نهایت به امام زمان (ع) می رسد و اشاره به ظهور حضرت دارد.  هدف از طراحی این المان ، این ست که دوازده امام با هم هستند و به هم پیوند دارند و در نهایت به شمسه ی محمدی، که گویای پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) می باشد، می رسند .

آبنما و حوض پایین المان نشان دهنده ی حوض کوثر و تداعی فاطمه زهرا (س) هستند .

 

 

 ساختمان دارالقرآن

این ساختمان به منظور آموزش علوم مختلف قرآن کریم و اشاعه فرهنگ قرآنی احداث گردیده است . ساختمان دارالقرآن در زمینه های مختلف قرآنی فعالیت دارد، اعم از

روخوانی ، روانخوانی ، تجوید ، مفاهیم ، صوت و لحن و حفظ قرآن کریم ، نهج البلاغه و احکام ، اخلاق و معارف اسلامی  ، عربی  ، صحیفه ی سجادیه  ،  امام شناسی  ، مداحی ، آموزش دوخت پوشش اسلامی ، طراحی و  نقاشی ، حفظ و  قصه های قرآنی ، تدبر در قرآن، خوش نویسی خطوط قرآنی .


 فریده اصغری آذر سایت
نوشته شده در   چهارشنبه 23 اسفند 1391  ساعت  10   توسط   فریده اصغری آذر سایت    تعداد بازدید  4439
ویرایش شده در چهارشنبه 21 فروردين 1392 ساعت 10 توسط فریده اصغری آذر سایت
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :