يکشنبه 30 ارديبهشت 1397 _
  آمار سايت
امروز : 1267
ديروز : 1696
ماه : 0
سال جاری : 0
كل : 1946774
 
تاریخ : دوشنبه 13 شهريور 1391     |     کد : 202

اولین بوستان قرآن شمال غرب کشور به بهره برداری رسید

نخستين بوستان قرآني شمال‌غرب کشور به همت شهرداري تبريزمنطقه 7 در راستای اشاعه فرهنگ قرآنی و نشر آموزه های دینی با حضور خانواده های معظم شهدا ،معون سیاسی امنیت استاندار محترم ، شورای اسلامی شهر ، شهردار محترم کلانشهر تبریز ودوستداران کتاب ا.. و اهالی محل به بهره برداری رسید .

اولین بوستان قرآن شمال غرب کشور

نخستين بوستان قرآني شمال‌غرب کشور به همت شهرداري تبريزمنطقه 7 در راستای اشاعه فرهنگ قرآنی و  نشر آموزه های دینی با حضور خانواده های معظم شهدا ،معاون سیاسی امنیتي استاندار محترم ، شورای اسلامی شهر ، شهردار محترم کلانشهر تبریز ودوستداران کتاب ا.. و اهالی محل به بهره برداری رسید .

در این مراسم شهردار وقت منطقه ، مهندس امير حقیان ،با خوش آمد گویی و خیر مقدم بر عموم مهمانان ، گزارشی از پروژه به  اطلاع رساند كه در ادامه نيز ، نائب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز  دکتر جعفر مدبر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا ء و ارزش جانبازان عمل به قرآن را يكي از وظايف مهم دانست و خاطرنشان كرد ، در مدیریت شهر ، باید آثار اسلامی به یادگار گذاشته شود .

در ادامه مهندس نوين با اشاره به اهداف ساخت این بوستان افزود: بوستان قرآن اولين بوستاني است كه در سطح شهر تبریز به نام مقدس قرآن نامگذاري شده و هدف اصلی از ساخت آن ، اشاعه فرهنگ قرآنی و نیز فراهم نمودن فضای معنوی با استفاده از نمادها و تصاویر حجمی از کلام الله مجید  و اهل بیت (ع) است .

وي با اشاره به تفاوت‌هاي بوستان قرآن با ساير بوستان‌هاي موجود در سطح شهر خاطرنشان كرد: احداث دارالقرآن در محوطه داخلی بوستان در راستای ترویج فرهنگ قرآنی از جمله ویژگی های خاص این مجموعه به شمار مي‌رود و در كنار آن از المان‌هایي با موضوعات قرآنی  و اهل بیت (ع) استفاده شده است .

شهردار تبريز در بخش ديگري از سخنان خود افزود: بوستان قرآن در مساحتي به وسعت 9 هزار  متر مربع در انتهای خیابان اشرفی لاله ، تقاطع شهرک رازی احداث شده است که از جمله فضاها و المان های پیش بینی شده در آن می توان به سر درب بوستان در طرح رحل قرآن ، المان پنج  تن آل عبا ، چهارده معصوم ، سکوی حدیث ثقلین ، مسیر قرآنی ، مسیر نهج البلاغه، سکوی نماز برای ترویج اقامه نماز، آلاچیق آفرینش و کلاسهای آموزشی قرآن کریم  اشاره كرد.

 

مشخصات نخستين بوستان قرآنی شمال‌غرب كشور در تبریز

مساحت: وسعت 9 هزار مترمربع

مجری: شهرداری منطقه 7 تبریز

دارالقرآن: در 2 طبقه و هرطبقه به مساحت ، 400 متر مربع ، برای برگزاری کلاس های آموزشی، کارگاهها و نمایشگاهها، استفاده می شود.

آدرس:تبریز، انتهای خیابان اشرفی لاله، خیابان جلالیه، جنب ایستگاه آتش نشانی


                                                      


فریده اصغری آذر سایت
نوشته شده در   دوشنبه 13 شهريور 1391  ساعت  13   توسط   فریده اصغری آذر سایت    تعداد بازدید  5845
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت